معرفی و بررسی کتاب «برنامه ریزی برند»

نام اثر

برنامه ریزی برند

پدید آورنده اثر

کوین لین کلر

مترجم اثر

امین اسداللهی

انتشارات

بازاریابی

شابک

9786006982410

عکس پروفایل

اولین نقد نوشته شده برای این کتاب

نویسنده:seyedmahdi


«کوین لین کلر» نویسنده‌ی معروف و متخصصی در حوزه برند و بازاریابی است که کتابها و مدلهایش در دانشگاهها تدریس می‌شوند. نویسنده‌ای که نامش در کنار «فیلیپ کاتلر» در کتاب «مدیریت بازاریابی» حضور دارد. قبلا کتاب فوق‌العاده‌ ی «مدیریت استراتژیک برند» را از این نویسنده مطالعه کرده بودم. «کلر» در کتاب «برنامه‌ریزی برند»، سه مدل را معرفی کرده و شرح می‌دهد که در کنار یکدیگر و درواقع مکمل یکدیگرند. درواقع فقط مدلها را معرفی و خلاصه‌ای را ذکر می‌کند که هرکدام دنیایی از مطلب در دلشان نهفته است. پس نباید از این کتاب انتظار داشته باشید برندینگ را به طور کامل یاد بگیرید.

کتاب برای چه کسانی مفید می باشد: با توجه به مدلها و مباحث ارائه شده، بهترین استفاده کنندگان از کتاب می توانند مدیران بازاریابی کسب و کارها (به منظور برنامه ریزی برای برندسازی) و محققان دانشگاهی باشند.


متأسفانه ترجمه کتاب مناسب نیست و به گونه‌ای بود که اگر برای تحقیقی که انجام می‌دهم لازم نداشتم، شاید نیمه‌کاره رها می‌کردم لذا پنج ستاره را به اصل کتاب دادم نه ترجمه‌ی آن. امیدوارم در چاپهای مجدد، ویراستاری صورت گیرد.


موضوع دیگری که احساس خوبی به آن نداشتم، تبلیغات حدود 13 صفحه‌ای در انتهای کتاب بود با وجودی که دکتر درگی و مجموعه‌ی انتشارات بازاریابی را دوست دارم چرا که کتابهای خوبی منتشر می‌کنند.


پی نوشت: در صورت تمایل می توانید بخش کوتاهی از متن کتاب و سمینار مفیدی درباره «برنامه ریزی برند» که توسط «کلر» ارائه می شود را در این آدرس مشاهده و مطالعه فرمایید.

نظر شما درباره ی این نقد چیست

نقد شما بر این اثر چیست؟

please login to send new review

معرفی و بررسی کتاب «برنامه ریزی برند»

دوسش دارم(0)

تاریخ انتشار۹۶/۰۴/۰۸

تعداد بازدید 0
توسط:seyedmahdi
وب سایت

www.mahdi-hosseini.com
تلگرام

@seyedmahdi_h
QR code

به اشتراک گذاری نقدارسال پیام


اشتراک در دسته های مورد علاقه

نقدنامه

نقد نامه پایگاه داوری و قضاوت دوجانبه
از همه منتقدین محترم دعوت می‌شود، دیدگاه خود را درباره آثار هنری با دیگران به اشتراک بگذارند.

021-22747204
naghdname7@gmail.com

© قدرت گرفته از Open Classifieds / طراحی و بهینه سازی مدیاتیم